Dziś jest 20.06.2018, urodziny obchodzą: Dziura Kamil, Komandzik Kinga, Puchała Lena.

 

Aneta Fiedeń, Monika Zaporowska

 

 

Aneta Fiedeń, Monika Zaporowska

 

 

Emilia Cirmaciu

Komputer w różnych językach

kliknij aby pobrać prezentację

Kahoot

Kahoot wersja publiczna

 

- Kółko języka hiszpańskiego
- Kółko kreatywnego mówienia oraz zabaw w języku niemieckim
- Debaty oksfordzkie – panel dyskusyjny dla maturzystów w języku niemieckim
- Biologia po angielsku
- Projekty fizyczne
- Projekty informatyczne
- Matematyka na wesoło
- Konkursy językowo – artystyczne
- Akademia malucha – zajęcia dla klas pierwszych: matematyczne, fizyczne, językowe

 

Mis amigos y yo – koło języka hiszpańskiego
Pierwsze półrocze za nami, więc czas na podsumowania. W ramach programu Erasmus plus chętni uczniowie klas 7 mieli możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach języka hiszpańskiego. Działanie to było efektem dwuletniego programu, w którym uczestniczy szkoła. W pierwszej kolejności w szerokim zakresie szkoliła się kadra pedagogiczna naszej szkoły, a następnie wiedzą tą dzieliła się z uczniami.  Zajęcia językowe prowadzone były od podstaw i umożliwiły uczestnikom zapoznanie  się z tym pięknym językiem. Na zajęciach zwracano uwagę na praktyczne wykorzystanie języka, naukę przez zabawę, ćwiczenia komunikacyjne, piosenki. Prowadzące zajęcia pani Monika Zaporowska oraz pani Aneta Fiedeń mają nadzieję, że zajęcia zachęcą uczestników do pogłębiania wiedzy i kontynuacji nauki tego języka.

 

Boże Narodzenie w innych państwach Europy. Z wizytą u pierwszaków.
Tuż przed Bożym Narodzeniem trzy nauczycielki Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” postanowiły przybliżyć uczniom pierwszej klasy szkoły podstawowej, jak dla wielu najpiękniejsze święta w roku  wyglądają w innych krajach Europy. Celem lekcji było wywołanie radosnego nastroju spowodowanego zbliżającymi się wydarzeniami oraz uświadomienie wychowankom, że tradycje, obrzędy oraz zwyczaje są w innych państwach różne. Przy okazji uczniowie poznali świąteczne słownictwo w języku angielskim, hiszpańskim oraz francuskim. Nie obyło się bez atrybutów. Uczniów odwiedziła żabka rodem z Francji oraz miś z kastanietami o imieniu Jorge. Trzy prowadzące zajęcia nauczycielki wykorzystały swoje nowe umiejętności zdobyte podczas wakacyjnych kursów w ramach programu Erasmus+.
Pani Aleksandra Łopatkiewicz opowiedziała o świątecznych tradycjach
w Anglii, pani Katarzyna Malcherek przybliżyła pierwszakom francuskie obrzędy, a pani Monika Zaporowska krótko zrelacjonowała, jak Hiszpanie obchodzą Boże Narodzenie. Dla uczniów nie lada wyzwaniem było wypowiedzenie słówek w trzech językach. I tak można było usłyszeć kilkakrotnie powtarzane słowa: gift, sapin, belen, cadeaux, regalos, etoile, estrella itd....
Na koniec pierwszoklasiści nauczyli się składać życzenia bożonarodzeniowe w każdym języku. Była to dla nich niesamowita lekcja pod każdym względem. Oprócz wzbogacenia słownictwa uczniowie poznali inną kulturę oraz co istotne mogli się wypowiedzieć, jak święta wyglądają w ich domach. Z pewnością nie była to ostatnia taka lekcja.

 

06-05-2018

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność